İşitme engelli öğrenciler, işaret diliyle konser verdi

Anasayfa Haberler İşitme engelli öğrenciler, işaret diliyle konser verdi

 

Antalya'da İşitme Engelliler Ortaokulu'ndan mezun olan 16 öğrenci, işaret diliyle konser verdi. Öğrencilerin 5 ayrı şarkıyı işaret diliyle söylemesi büyük beğeni topladı.

Kepez İşitme Engelliler İlkokul ve Ortaokulu tarafından Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törende açılış konuşmalarından önce öğrenciler işaret diliyle İstiklal Marşı'nı okudu. Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Niyazi Arşın'ın konuşması aynı zamanda işaret diliyle de anlatıldı.

İşitme engelli çocukları hayata hazırlamak ve geleceği umutla bakmaları için eğitim verdiklerini belirten Arşın, anne babaların 'Ben öldükten sonra çocuğuma ne olur? sorusuna cevap olmaya çalıştıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından ortaokuldan mezun olan 16 öğrenci matematik öğretmeni Mustafa Sulubulut yönetiminde konser verdi. Şarkıları işaret diliyle söyleyen çocukların performansı salondaki öğrenci velilerini duygulandırdı. Öğrenciler 5 ayrı şarkıyı işaret diliyle söyledi. Programda ayrıca işitme engelli öğrenciler öğretmenlerinin işaret diliyle verdiği talimatla halk oyunu oynadı. Gösterilerin ardından öğrenciler hep birlikte kep fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

Öğrencilere işaret diliyle şarkı söyleyen matematik öğretmeni Mustafa Sulubulut, öğrencilerden ayrıldıkları için üzgün olduğunu söyledi. İlk defa böyle bir organizasyon düzenlendiğini belirten Sulubulut, "İlk defa işaret diliyle şarkılar söylendi. 16 öğrenci mezun oldu." dedi.

Okuldan mezun olan öğrenciler de işaret diliyle duygularını anlatarak, arkadaşlarından ayrıldıkları için üzgün, mezun oldukları için mutlu olduklarını söyledi.

(CİHAN)
Vermiş Olduğumuz Hizmetler Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz ?

Bizi arayın sizlere en iyi hizmeti sunmak için sizlere en uygun fiyatları sunalım.

İLETİŞİM
Vermiş Olduğumuz Hizmetler Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz ?

Bizi arayın sizlere en iyi hizmeti sunmak için sizlere en uygun fiyatları sunalım.

İLETİŞİM
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © CopyRight 2021
Evinize Gelelim Hemen Ara